nastavenie karburátora Walbro

#1 - Juraj
7. 4. 2015 17:25

Dobrý den

Chcel by som sa opýtať čo ponúkaťe službu nastavenia karburátora na staršej motorovej píle Ikra Mogatec KSB 3940. Píla nebola kupovaná u Vás, musel som vymeniť piestne krúžky, a pritom sa my nejako rozšteloval karburátor a neviem a nemám ani potrebne vybavenie na správne nastavenie karburátora. Píla nebeži dobre, v reze stráca výkon, ťažko sa štartuje.


Odpovede:

#2 - Husqvarna Team - Radka
8. 4. 2015 15:22

Dobrý deň,
ak sú na píle v poriadku všetky komponenty, hlavne karburátor za predpokladu, že vaša oprava prebehla úspešne by nemal byť problém nastaviť pílu. Samozrejme ju potrebujeme s lištou a reťazou.

S pozdravom

#3 - Juraj
8. 4. 2015 21:11

Všetko by malo byť ok,aj ked píla je staršia, opotrebovana, je to na nej videiť že čo to popilovala, pílu stále používam,pilovat piluje, lenže to nie je ono, aj ked som sa snažil karburator nastaviť podla návodu na internete. Ale nie som si istý, možno je aj niečo poškodené a preto ju nemožem správne nastaviť,no myslím si že je to proste len preto lebo to neviem.
Kolko sa platí za nastavenie?

#4 - Husqvarna Team - Radka
9. 4. 2015 12:07

Dobrý deň,
karburátor môže mať ovalitu na hriadeľkách a môže si prisávať falošný vzduch. Fabrické nastavenie ktoré ste zrejme našiel na internete môže fungovať len u nových alebo zánovných píl ale nie u starých píl.
Nastavenie píly stojí 3,82€ s DPH.

#5 - Juraj
9. 4. 2015 14:24

no, pravdu povediac, fabrické nastavenie som nenašiel, presne na tento typ píly, kedže je to nejaká mongolsko-polsko-čínska alebo aká píla :-) .Postupoval som podla všeobecných návodou. Ja k Vám dobehnem a uvidíme. Je treba ju aj nejako vyčitiť myslím inak ako bežne. Do vnutra sa nedostanem, myslím tam okolo karburátora, palivových hadičiek a pod. To by som musel demontovať karburátor.

#6 - Husqvarna Team - Radka
9. 4. 2015 14:54

Dobrý deň,
kvôli nastaveniu nemusíte pílu nijako špeciálne čistiť, stačí ju štandardne vyčistiť na dostupných miestach tak ako ju čistíte po práci.

#7 - Juraj
10. 4. 2015 2:41

Ok, vďaka za info, v sobotu sa u Vás zastavím. Bude to na počkanie?

#8 - Husqvarna Team - Radka
10. 4. 2015 8:02

Dobrý deň,
žiaľ v sobotu u nás servis nepracuje. Servis pracuje v pracovných dňoch od 8-16. A či sa to bude dať píla nastaviť na počkanie závisí od rozsahu závad ako sme už spomínali karburátor môže mať ovalitu na hriadeľkách a môže si prisávať falošný vzduch.

#9 - Štefan
10. 9. 2018 18:53

Ako správne nastaviť karburátor na motorovej píle 372 XP husqvarna

#10 - Pavol
27. 8. 2019 7:24

Dobrý chcem sa spýtať mám pílu Husqvarna 340 a štartuje a dootacek ide ale keď idem rezať neťahá slabá až pribrzdí reťaz musím uvoľniť pílu od dreva dať otáčky a keď dám dorezu spomalí a keď oprem na drevo zastaví reťaz píla len prebrkava.

#11 - Pavol
27. 8. 2019 7:25

Dobrý chcem sa spýtať mám pílu Husqvarna 340 a štartuje a dootacek ide ale keď idem rezať neťahá slabá až pribrzdí reťaz musím uvoľniť pílu od dreva dať otáčky a keď dám dorezu spomalí a keď oprem na drevo zastaví reťaz píla len prebrkava.

#12 - Martin
27. 8. 2019 15:43

Dobrý deň pán Pavol. Prosím privezte pílu do servisu, veľmi ťažko, alebo priam nemožné je poradiť takto cez dopisovanie, Vašu pílu som nikdy nevidel a nepočul. Rád poradím avšak potrebujem aby píla prišla do servisu. Skontrolujte si palivový a vzduchový filter, poprípade pozrite či nemáte zodraný bubon spojky... Alebo máte vadnú spojku.


Vaša odpoveď:

Navštívte náš nový eshop
zakovsky.sk