Kolko je druhov olejov?

#1 - Marian
30. 5. 2015 21:58

Dobry den!V piatok som bol v predajni husqvarna a chcel som si kupit olej pre motorovu pilu 560xp.Olej som chcel XP a predavac mi povedal,ze tento olej sa uz nevyraba,ze uz je len jeden LS+.Ako je to s tymi olejmi, to vazne bude uz len olej LS+.A este sa chcem opytat ci mozem pouzivat olej do pily 560xp do benzinu husqvarnovy zelenej farby lenze on bol kupeny asi priblizne 12 rokov do zadu a este mam ho 2 litre.Dakujem za radu.


Odpovede:

#2 - Husqvarna Team - Radka
1. 6. 2015 12:45

Dobrý deň,
v minulosti sa vyrábal olej LS, to bol olej do klasických píl a krovinorezov, ďalej sa vyrábal olej XP do "xpečkových strojov" t.j. do strojov ktoré točia do 16000 otáčok. Teraz bol nahradený jeden aj druhý z týchto olejov olejom LS+ ktorý plne nahrácdza olej XP. Existuje aj olej XP v novom prevedení ktorý je syntetický a je možné ho používať do "xpéčkových výrobkov". K druhej otázke nepoužil by som 12 ročný olej do motorovej píly je to veľké riziko. Následná oprava by mohla stáť podstatne viac ako cena tohto oleja.

S pozdravom

#3 - Martin
15. 7. 2015 11:03

Dobry den.Aky olej mam dat do benzinu do pily 372 XPG stary typ.Ja som do nej daval husqvarnovy olej,ale len ten obycajny.Neviem ci vtedy uz bol XP olej,v tom case ked isli v predajni tieto pily.Neviem kolko toci otacok tento motor,ci nahodou nebolo treba davat olej XP.Pila nejde dobre raz toci motor dobre ide ako zihadlo a inokedy ide akosi tazko.V Husqvarne ju tlakoval a povedal,ze ten motor je vybehany.Lenze ta pila este neporezala tolko dreva aby bola vybehana.Preto som myslel ci nebola zle mazana? Dakujem za odpoved.

#4 - hsqteam
20. 7. 2015 17:26

Dobrý deň,
V minulosti boli dva druhy olejov. XP a LS. Olej LS sa pouzival do píl s obsahom do 50 cm kubických.
Olej XP nad 50cm a do píl s označením XP /teda vysokootáčkových/
Dnes sa za tieto dva oleje predáva náhrada s označením LS+
Olej LS+ môžete použit aj do píl s označením XP..
Dalej sa predáva aj olej XP synthetic, ktorý je biologicky odbúrateľný.
Do vašej píly 372 XPG bole treba dávať olej XP, alebo dnešný olej s označením LS+.. Je dosť možné, že vaša píla je opotrebovaná použitím nespravneho oleja.

#5 - Jozef
1. 3. 2017 16:08

zdravim, kupi lsom si novu pilu 365 xtorq. Predavac mi tvrdi ze do nej musim kupovat XP syntethic olej, pretoze tato nova 365 ma predvyplach, a ze mi padne zaruka ak do nej nebudem kupovat xp synthetic. co si myslim ze je blbost. Ved 365 neni xp pila, a terajsi olej LS+ je vlastne stare XP nie?? Tak ako to teda je?? Mozem si do nej kupovat LS+ olej?? vdaka

#6 - Team - Husqvarna Trnava
2. 3. 2017 8:14

Dobrý deň.
Do Vašej píly môžete používať olej LS+
Olej ktorý Vám odporučili v predajni je špičkový olej ktorý odporúčame použiť aspoň u novej píly vzhľadom na jeho špičkové vlastnosti to znamená v podstate že liter oleja by Vám stačil na prvých 50litrov benzínu.
Hlavne prednosti tohto oleja sú nižšia prevádzková teplota píly cca o 20stupnov čo zamedzí možnosť prehriatia a vynikajúce spaľovanie ktoré zabraňuje karbonavaniu píly.
My zákazníkom odporúčame tento olej po kúpe novej píly aspoň na tých prvých 50litrov benzínu.
S pozdravom hsqteam.

#7 - Jozef
3. 3. 2017 18:54

Dakujem za odpoved

#8 - Jano
4. 4. 2017 9:16

Dobry den,
je novy XP Synteticky olej vhodny aj pre pilu 340E ?

#9 - Team - Husqvarna Trnava
5. 4. 2017 11:13

Dobrý deň.
Áno je vhodný pokiaľ ju nemáte zakarbonovanu, v opačnom prípade treba stroj odkarbonovať.

#10 - Peter
15. 6. 2018 21:30

Dobrý deň!Vyrába sa 560xp zo16" lyštov 3/8 60 ?

#11 - Juraj Zakovsky
16. 6. 2018 7:55

Dobry den,na tuto pilu sa da dat lista ktoru spominate ale musi sa vymenit aj nahonove kolecko.Pri kupe pily sa da dohodnut tato zmena
s pozdravom Team Husqvarna

#12 - Peter
17. 6. 2018 21:10

Ja som 560xp kúpil z 16" poštová 3/8 reťazová novú nepoužitú od ruky.V Rožňave mi autorizovaný predajca v predajni povedal keď som si pýtal 3/8 reťaz na 560xp a 16" lištu že vtomto prevedení sa oreginál nevirábajú.Na štítu je r.2017.Funguje OK.

#13 - Mesikova Janka
10. 4. 2019 17:12

Dobry den.Kupili sme mot.pilu champion CP-101-prosim aky tam ide olej.Dakujem.

#14 - Mesikova Janka
10. 4. 2019 17:15

Dobry den.Kupili sme mot.pilu champion CP-101-prosim aky tam ide olej.Dakujem.

#15 - roman
23. 4. 2020 10:05

mozem pouzivat Olej znacky stihl do píly husquarna 445

#16 - Martin
23. 4. 2020 11:15

Dobrý deň, radšej nie ! Husqvarna Olej LS+ nevytvára toľko karbónu čo olej Stihl. Výrobca odporúča olej Husqvarna. Stihl olej patrí do Stihlky a Husqvarna Olej do Husqvarny. Navuše olej Stihl je na nižšie otáčky ako Husqvarna. Videl som už dosť veľa pridretých husqvarna píl, čo používali olej Stihl.

#17 - Miroslav
13. 8. 2023 11:13

Dobrý deň Chcem sa informovať aký motorový olej mám použiť do píly husqvarna 135 Mark II


Vaša odpoveď:

Navštívte náš nový eshop
zakovsky.sk