445 vs 450

#1 - jan
30. 4. 2016 20:41

dobry den mam v plane kupovat pilu ale neviem sa rozhodnut kora bude premna lepsia a spolahlivejsia je to na 30m dreva rocne.dakujem za odpoved


Odpovede:

#2 - Juraj Žákovský - INTEC
2. 5. 2016 7:43

Dobrý deň,
píla H 450 je silnejšia. Obe píly sú vhodné na túto prácu a vyšší výkon znamená väčšiu životnosť a komfortnejšie rezanie.

#3 - jan
7. 3. 2017 19:44

je pravda ze ulozenie klukovky na 450 je ulozene v plaste?a aky je rozdiel medzi 450e a 450 motory su rovnake nie?

#4 - Team - Husqvarna Trnava
8. 3. 2017 15:32

Dobrý deň.
Všetky farmárske píly majú uloženie kľuky priamo v kartri a ten je z tvrdeného plastu takže sú v plaste.
Otázka skôr je aký plast je použitý.
Male hoby píly používajú plasty ktoré nedosahujú tu pevnosť ako farmárske takže prehratie píly môže znamenať aj devastáciu a skríženie kartru. U našich farmárskych pil k tomuto javu nikdy nedochádza. Môže sa stáť že sa v kartry pretočí zadreté ložisko ale to iste sa stane aj u kovového kartru na profesionálnych pílach. Tento argument dosť často používajú konkurenčne značky na zneváženie Husqvarny. Môžem Vám zodpovedne povedať že kartre na farmárskych pílach sú veľmi kvalitne. Kovové kartre sa používajú hlavne z toho dôvodu že pri ťažbe a veľmi častých nárazov do pňou dochádza k poškriabaniu kartrov. Za 20 rokov kde mi prešlo cez ruky stovky týchto pil som videl dve alebo tri kartre poškodene a to len z toho dôvodu že zákazník mal povolený výfuk s medzerou viac ako pol centimetra a kľudne pracoval ďalej až dovtedy kým nevypálil dieru do kartra. Keby bol karter kovoví v tom prípade by asi aj tak prepálil tesnenie a dôvod tohto poškodenia nikdy nebola zla konštrukcia či zloženie ale zle zaobchádzanie s pílou.
Pílu 450 môžem odporučiť nakoľko je vhodná na chystanie dreva a je to jedna z najpredávanejších pil husqvarny.
Rozdiel medzi 450 a 450e je len v bočnom kryte ktorý na 450e je bez kľúčový a tým je zabezpečená ľahšia manipulácia pre laikov.
Pekný deň.

#5 - jan
8. 3. 2017 16:00

dakujem za odpoved takze niet sa coho bat.

#6 - jan
8. 3. 2017 21:18

a 455 rancher ma ako ulozenie klukovky tak isto ako 450?

#7 - Team - Husqvarna Trnava
13. 3. 2017 8:19

Dobrý deň.
Aj pila 445rancher ma rovnaké uloženie.
Pekný deň.

#8 - Adamik jan
7. 6. 2020 7:37

Dobrí deň chcem sa opitat mam tu 445 husqvarna nechce naštartovať tak isto ako na sítí i spraví brng aj bez neho to isté všetko vici stene nová sviečka co môže byt pri činov môže si prisahať vzduch popri guferach alebo bude vládne zapaľovanie ako ďalej pokračovať bez drahého servisu vedeli by ste poradiť dakunem


Vaša odpoveď:

Navštívte náš nový eshop
zakovsky.sk