Kúpa xp

#1 - Marek
21. 7. 2017 18:14

Zdravím rozmýšľam nad kupou 550xpg alebo 560xpg, nenarezem s tým svety ale robim radšej so silnejšou pílou ze je trosku ťažšia mi nevadí. Myslím ze o to väčšiu životnosť by mohla mat. Chcem sa spýtať ktoré z týchto pil maju co najmenej elektroniky kvôli servisu


Odpovede:

#2 - Husqvarna Trnava
24. 7. 2017 10:05

Dobry den.
Pila 550XP aj 560XP su riadene elektronicky tak ako vsetky moderne pily.
Elektronika v tychto pilach pracuje bezchybne, karburator nie je mozne nastavit a z nasich skusenosti vypliva ze nie je ani nutne nastavovat, pretoze si to elektronika vyhodnocuje a nastavuje priebezne sama.

#3 - Marek
24. 7. 2017 10:08

Dakujem takze z vašich skúsenosti su to neni moc kazove píly ? Počítam ze je potom na to drahý servis

#4 - Husqvarna Trnava
24. 7. 2017 11:23

Z nasich skusenosti zivotnost tazobnych pil pouzivanych v tazbe je rovnaka u pil s klasickym karburatorom ako s elektronikou. Poruchovost pil zavisi od pouzitia paliva a od zaobchadzania s pilou.
Riadene XP-ckove pily maju navyse tu vyhodu, ze sa vedia branit napr. pri praci s tupou retazou a neumoznia pretocit pilu. Ceny nahradnych dielou su zhruba rovnake.

#5 - Marek
24. 7. 2017 12:13

Myslel som skôr servis co sa týka tej elektroniky niake napichnutie na počítač atd. ako náhradné diely a použitím paliva myslite kvalitu oleja do benzínu alebo samotný benzín ze uz neni to co býval ? Dakujem

#6 - Team - Husqvarna Trnava
24. 7. 2017 12:51

Elektronika si servis nevyzaduje, ak je akykolvek problem s pilou z elektroniky sa stiahnu udaje a to skor napovie
o zavade. Pouzivanie oleja je ako u vsetkych pil, kvalitnejsi olej zabezpecuje dlhsiu zivotnost.

#7 - Marek
24. 7. 2017 13:22

Dakujem za info

#8 - Peter Jakoby
18. 6. 2019 21:03

Cca pred mesiacom som si kúpil Husq. 550 xp mark II v Dolnom Kubíne. Nadšenie - váha a výkon. Pípa však vydržala cca 250 m3 v kalamitnej ťažbe, žiadne extrémne kusy priemer do 1,5 m3. Jeden deň však pri pílení koreňového koláča pri prvej nádrži došiel benzín. Píla v ten deň už nenaštartovala. Naštartovala až na druhý deň ráno. Opílil som s ňou jeden strom a celé sa to zopakovalo. Na ďalší deň som ju zaniesol do predajne odkiaľ putovala do servisu v Trstenej. Podľa tvrdení ju tam "napichli" a nezistili nič , údajne nahrali nový softvér a píla sa mi vrátila. Celé navlas sa to zopakovalo znovu. Tak som ju zas odniesol do prdajne s tým nech ju riadne vyskúšajú v možnej prevádzke a nie len krátkym " povrčaním". Po telefonickej konzultácii dnes s majiteľom predajne sa ide na nej meniť karburátor. Na prístrojoch chybu ale nedokázali presnejšie identifikovať. Môj osobný dojem - tesne pred prvou závadou som opiloval ležiaci strom, stredne silno zavetvený v dosť obtiažnom teréne kde som vzhľadom na moju polohu pri práci voči konárom nedokázal doť efektívné prepilovať konáre spôsobom aby nedochádzalo k zacvikávaniu lišty v reze , či som napiľoval konár z jednej strany alebo z druhej stále to malo tendenciu lištu zvierať , dochádzalo teda ku poťahovaniu píly a často aj k náhlym zmenám zaťaženia motora. Podľa mňa toto softvér nedokázal vyhodnotiť a "zblbol". Toto sú ale v praxi bežné situácie a píle v kategórii profi by sa toto nemalo stať. V ťazbe pracujem od roku 1986 takže mám niečo za sebou. Vždy so pracoval len zo značkou Husqvarna. Najlepšími boli legendárne 266 , zniesli doslova brutálne zaobchádzanie v podstate šli na všetko do benzínu ste mohli kľudne namiešať obyč M2T. Jedinou nevýhodou boli gumené silenbloky . Za pochvalu ešte stojí 365 staršia verzia. Ostatné všetko kde je napchaté kopec súčastiek made in PRC stojí za figu.

#9 - Vlado
19. 8. 2021 5:55

Presne tak, stará klasika bez elektroniky je TOP. Moja prvá Husqvarna 262 XP išla stále a ešte aj ide. Žiadne elektronické serepetičky, nastaví si ju každý sám aj v lese a aj opravy zvládne každý pilčík.
Píla má pridať vtedy, keď chcem ja a nie vtedy, keď to vyhodnotí elektronika !

#10 - Peter Žubor
29. 1. 2022 16:41

Tá elektronika je poriadku akurát tie ložiská slávne čo odchádzajú !?

#11 - Peter Žubor
29. 1. 2022 16:41

Tá elektronika je poriadku akurát tie ložiská slávne čo odchádzajú !?

#12 - Teodor
21. 6. 2023 15:20

Ja by som sa chcel opytat na pilu Husqarna 180 S Pilu som zdedil a je podla rozpravania z roku cca 1975. Boli to dobre pily? Oplati sa ju predat za 200 eur a kupit nieco nove? Vazil som ju tak s listou retiazkou a plnou nadrzou ma nieco okol 9 kil. Aj ked ju nepouzivam rok tak potom skoro bezproblemov nestartuje a ide. Pilcik niesom a obcas zrezem nejaky ten strom na zahrade, Dakujem


Vaša odpoveď:

Navštívte náš nový eshop
zakovsky.sk