Články

Ako vybrať záhradnú kosačku ?

Ako vybrať záhradnú kosačku ? Kosenie je pre niektorých ľudí relax, pre iných je to skôr povinnosť, ktorej by sa radi vyhli, keby to bolo možné. Môže to byť povahou a typom človeka, niekedy však môže byť problém v kosačke. Záhradná kosačka vybratá na mieru konkrétnej trávnatej ploche dokáže spôsbiť veľký rozdiel pri samotnom kosení, niekedy aj vo výsledku.

Aku vŕtačky a skrutkovače Makita

Aku vŕtačky a skrutkovače MakitaJaponská spoločnosť Makita už od roku 1958, kedy vyrobila prvý elektrický hoblík, vyrába elektrické ručné náradie. O 11 rokov neskôr, v roku 1969, prišla na trh s prvou akumulátorovou vŕtačkou a dnes má, ako jeden z najväčších výrobcov elektrického ručného náradia, sedem tovární po celom svete.

Nepodceňte pravidelný servis kosačky

Nepodceňte pravidelný servis kosačkyDobrá starostlivosť predlžuje životnosť prístroja a umožňuje jeho bezchybné a spoľahlivé fungovanie. Rovnako to platí aj v prípade kosačiek, ktoré patria v rámci záhradnej techniky medzi najobľúbenejšie, a teda najviac používané produkty.

Vyberáme motorovú pílu: Profesionálne motorové píly

Vyberáme motorovú pílu: Profesionálne motorové pílyPri práci s drevom na profesionálnej úrovni sú požiadavky na píly, s ktorými sa pracuje, vyššie, než pri podobnej práci v záhrade, resp. keď ide o pílenie palivového dreva. Ľudia, ktorí sa píleniu dreva venujú profesijne, dokážu veľmi rýchlo rozlíšiť, akú pílu majú práve v rukách. Ocenia preto každú vylepšenú alebo doplnenú funkciu, ktorú im poskytnú profesionálne motorové píly, pretože im ich prácu uľahčujú.

Efektívne spiľovanie v teple a vysokej nadmorskej výške

Efektívne spiľovanie v teple a vysokej nadmorskej výškeJaime Wagenfuhr a jeho syn Graham žijú a pracujú vysoko v horách na severe Kalifornie, v mieste, kde je horúce a suché počasie po veľkú časť roka. Oblasť pokrývajú hlboké lesy, v ktorých nehľadiac na strmé svahy prebieha intenzívna ťažba. Sú tu veľmi ťažké podmienky, ktoré kladú vysoké nároky ako na ťažiarov, tak na ich techniku. Napriek tomu Jaime a Graham majú túto prácu radi.