Husqvarna 40

#1 - Peter
14. 7. 2021 16:00

Zdravím. Mám problém a motorovou pílou Husqvarna 40. Opravujem motorky a rôzne motorové stroje, a teraz mi prišla pod ruky píla, s ktorou neviem rady, čo sa stáva málokedy. Píla prišla s tým, že má problém so štartovaním a celkovo zlý chod motora. Ako prvé som vyhodil karburátor, vyčistil v ultrazvuku, pretesnil saciu prírubu a poskladal. Voľnobeh vôbec, a v otáčkach bieda, výsledok - extrémne bohatá zmes, mokrý piest, mokrá sviečka, palivo z výfuku... No nič, pozriem na karburátor ešte raz. Mal som už skúsenosť s presne týmito príznakmi na krovinereze, no tam bola chyba vo ventilovej membráne (tenka fólia, s jednostrannými ventilmi, ktorá zároveň delí komôrky), bola tam malá dierka, cez ktorú palivo pretekalo ku nesprávnej komore a tým pádom šla veľa paliva. Myslel som si, že tu je tá istá chyba, tak som rovno kúpil tesniacu sadu karbeca za pár eur. Poskladal som to už s istotou, že chyba bola nejaká drobná dierka v membráne. Ale po poskladaní to isté, žiadna zmena. Píla ide o čosi lepšie keď skrutky zmesi dotiahnem na doraz, no pri 1-2 otáčkach ide hrozne, 2,5-3 otáčky len odpáli a voľnobeh nedrží vôbec. Do otáčok ako-tak ide, plné otáčky idú pekne, naštartovať sa dá len s plynom. Už absolútne nechápem kde môže byť chyba, jediné mi stále napadá tá membrána, ale všetky tesnenia a ventily karburátora su nové, tak neviem čo stým môže mať ešte spoločné. Ďakujem vopred za typy a rady.


Odpovede:

#2 - Marián
3. 8. 2021 20:03

Šrobky H a L nesmú byť zatiahnuté.Oni sa jemno zatiahnu,ale musia byť povolené oba o jednu otáčku,to je nastavené tak zhruba a potom sa nastavia čiže jemne doladia podľa otáčkomera . Na hrdle karboratora je aj taká malá hadička dlhá asi 1cm aj tú treba vymeniť. A nerobia to náhodou semerinky na klukovke? Netreba ich vymeniť?Keď nedrží volnobeh.A keď je tam veľa benzínu nezasekava sa palivová ihla v karboratora? Tá ihla má na špičke jemnú gumičku ak je náhodou poškodená nezaviera benzín a zaplavuje veľa benzínu karborator.Tam môže byť viac príčin prečo to nejde,treba prísť na tú pravú príčinu.Ja som mal tiež H 40.Neviem či si to už opravil,ale daj vedieť čo tomu bolo, napíš tu potom chybu.


Vaša odpoveď:

Navštívte náš nový eshop
zakovsky.sk